Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Typ na skladbu podlahy v patře - anhydrit + podlahové topení do 10 cm

Typ na skladbu podlahy v patře - anhydrit + podlahové topení do 10 cm

Častý dotaz na skladbu podlahy v patrech je, zda umíme zhotovit celou skladbu podlahy (kročejová izolace + teplovodní podlahové topení + anhydritová podlaha) s výškou do 10 cm. Pokud také patříte do této kategorie, máme pro Vás dobrou zprávu - Ano, umíme .

Skladbu podlahy která je níže popsána vám také můžeme doporučit na základě zpětných reakcí našich zákazníků, tuto skladbu podlahy jsme aplikovali už v celé řadě případů - jak u běžných cihlových staveb tak i u dřevostaveb.

Popis skladby podlahy

Základem této skladby podlahy je systémová deska s integrovanou kročejovou izolací v síle 30 mm - TOP302. To je dostatečná tloušťka izolace pro běžné obytné místnosti. Celková tloušťka systémové desky je 58 mm vč. výstupků (nopy), které díky svému tvaru bezchybně drží zafixovanou trubku. Tady je třeba se pozastavit nad rozdílem mezi systémovou deskou s nopy a běžným EPS (pokud se při instalaci vynechá systémová deska). Kročejová izolace je v porovnání z běžným EPS o dost měkčí (rozdíl mezi EPS 100 a T 4000),  fixace trubek tak není dokonalá, většinou se nadzvednou, i když nevyplavou. Problém je v tom, že v případě vzniku praskliny může nastat situace, že podlahu nebude možné opravit! Také mít trubky pod povrchem anhydritu není ideální, trubka se může poškodit třeba navrtáním zarážky dveří a pod.

Výhoda použití systémové desky u skladby podlahy v síle 10 cm je i to, že odpadne montáž další vrstvy materiálu - klasické kročejové izolace. Díky tomu se i zlevní celá skladba podlahy. 

Anhydritová podlaha se aplikuje ve vrstvě min. 40 mm, to je celková tloušťka skladby podlahy (kročej + topení + anhydrit) 98 mm. K tomu je nutné přičíst tloušťku finální krytiny.

Podlahy jak mají být - vše od jednoho dodavatele, žádné subdodávky - to jsou podlahy od nás, se zárukou na montáž až 10 let! POPTAT CENU

Výhody použití systémové desky TOP 302 pod anhydritovou podlahu.

  • kročejová izolace 30 mm integrovaná v systémové desce - odpadá montáž EPS

  • nopy - pravidelné rozteče

  • folie - neodpadají nopy (polystyren)

  • pevně zafixované trubky - neplavou

  • Celková výška skladby od 98 mm vč. anhydritové podlahy

​Omezení skladby podlahy

Aby celá skladba podlahy mohla fungovat jak má, je možné je instalovat jen na podklady, kde se nevyskytují žádné instalace tzb - ano, jeden kablík při stěně je možné tolerovat, ovšem rozvody vody, kabelové svazky a další instalace by narušili celistvost systému a značně by zkomplikovaly způsob montáže. U takových podkladů není vhodné používat tuto skladbu podlahy - resp. u takové podlahy s nízkou výškou na "čisté" podlahy budou vždy problém najít rozumné řešení. Většinou se to neobejde bez horšího útlumu kročeje či individuálnímu způsobu montáže topení.

U dřevěných stropů by se měl brát v potaz možný průhyb konstrukce, my v takovém případě aplikujeme anhydritovou podlahu v síle 45-50 mm (z důvodu poskytovaných záruk).

TOP 302

Nové články