Voskovaný papír jako separační vrsta

 Dotaz:

Přeji Vám dobrý den, na Vašich webových stránkách uvádíte u litých směsí jako separační vrstvu také voskovaný papír a já zvažuji, že je ve skladbě podlahy použiju také. Můžete mi sdělit, o jaký papír se jedná, případně, kde jej lze sehnat (poptat), prosím?
Předem Vám děkuji za odpověď, s přáním příjemného dne Marek Lukáš.

 Odpověď:

Dobrý den, provádět separační vrstvu z voskovaného papíru je náročnější a dražší než použít PE fólii. Informace o možnosti použít voskovaný papír je ještě z dob, kdy byl problém sehnat „slušnou“ fólii, dnes bych ale tuto možnost nedoporučoval. Pokud ovšem na takovém řešení trváte, bohužel Vám nedokážu poradit kde takový papír sehnat, takové řešení nepoužíváme.

2 komentáře on "Voskovaný papír jako separační vrsta"

 • a

  Dobrý deň,

  v časti miestnosti (dielne) mám anhydritový poter 30 MPa hrúbky 60 mm podložený 60 mm Styrodurom. Podklad je hrubá betónová doska. Potrebujem po tejto podlahe premiestniť stroj vážiaci asi 1700 kg. Premiestňovanie by prebiehalo na palete s koliesami. Vydrží podlaha toto krátkodobé zaťaženie bez ujmy?

  Ďakujem, s pozdravom Barta.

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, podle popisu skladby podlahy by to neměl být problém. Je třeba se vyhnout rázům - např. při položení z paletového vozíku a pod.

  To zda podlaha vydrží je otázka spíš kvality provedení - resp. stlačení podkladu. Pokud je styrodur položený na nerovnostech, podlaha vydržet nemusí.

  Lepšímu roznesení váhy pomůžete pokud na podlahu položíte osb, cetris a pod.

Zanechte vzkaz

Nové články