Tloušťka betonu v patře, vhodnost anhydritu

 Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu a případně nabídku na podlahu betonu nebo anhydritu do novostavby, celkem cca 130 m2, cca 5 cm výška betonu. Na podlaze budou elektrické topné kabely. Dává se do podkroví nižší vrstva betonu? Hodí se lépe tradiční beton, suchý beton nebo anhydrit? Děkuji za nabídku a zůstávám s pozdravem P. Spiegel

 Odpověď:

Dobrý den, tloušťka betonu, resp. anhydritu se neurčuje podle toho zda se dělá podlaha v patře nebo v přízemí, ale podle stlačitelnosti podkladu, pevnostní třídě anhydritu (pevnost v tlaku a ohybu), velikosti ploch a účelu použití - např. sklad, dílna, garáž - obytné pokoje atd.

Skladba podlahy v patře bývá nižší ale používá se měkká kročejová izolace, v přízemí bývá skladba podlahy vyšší ale používá se méně stlačitelný polystyren. Pro většinu staveb je ideální tloušťka anhydritu 45 mm v souvislé vrstvě.

Suchý beton = tradiční beton, alespoň tak se to traduje :)

Výhoda anhydritu je v jeho lepší tepelné vodivosti než u klasiky, to už si asi každý přečetl - ale proč má anhydrit lepší tepelnou vo´divost? Protože má vyšší objemovou hmotnost a tím pádem vyšší pevnost.

Ekvivalent 45 mm lité anhydritu C25-F5 může být cca 70-100 mm suchého betonu a i tak to bude s pevností v ohybu na štíru. Píšu může protože u suchého potěru záleží na způsobu - rychlosti - zpracování a zhutnění.

Za mě tedy jednoznačně anhydrit, resp. litý anhydrit.

Cenovou nabídku si můžete nechat spočítat na webu:

Lití anhydritu na připravený podklad

Kompletní skladba podlahy vč. el. podlahového otpení

 

Děkuji za dotaz, hezký den.

 

Zelinger J. - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články