Výběr materiálu pro podlahové topení

 Dotaz:

Dobrý den, Mám v plánu použít v patře systémovou desku TOP 302, kterou používáte i Vy. Chtěl bych se zeptat, jakou trubku používáte? (s AL fólií - drží tvar a nebo více vrstvou s kyslíkovou bariérou, která sama nedrží tvar). Dle projektu mám 16x2 s AL folií i do systémové desky, ale přijde mi, že se s tím bude hůř pracovat a do systémovky to nebude to správné. Dále jak řešíte koupelny v patře, když je tam systémová deska TOP302 a v projektu je rozteč 100mm? Dáváte 75mm nebo 150mm. Napadlo mě udělat, že bych položil na střídačku, tzn. 75 -150-75-150-75-150. Řekl bych, že i ve Vašem videu, jsem něco podobného viděl. Nebude to pak pocitově znát (dlažba), že se ta rozteč mění? Díky s pozdravem Michal F.

 Odpověď:

Dobrý den, nejjednodušší způsob jak vybrat trubku je podle způsobu montáže - systémová deska = Pex (nebo podobné) / Folie = AL-Pex (nebo podobné).

V praxi se AL-Pex používá i do systémové desky, ale při těchto montážích se často děje, že trubky jsou v zatáčkách zalomené. Na druhou stranu je zase spousta realizačních firem co pro instalace na folii používá trubku bez AL vložky.

Ve výsledku je jedno jakou trubku zvolíte, každá montáž má svoje záludnosti a ty je třeba si pohlídat.

Já osobně používám systémové desky a pexové trubky bez AL.

Trubky v koupelnách se dávají 75-75-150 nebo 75-100-75 - raději dávám 75-75-150 - rozdíl ve výkonu je ale minimální. Ani v jednom případě by jste to pocitově neměl znát. 

 

S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články