Voda v podlaze

 Dotaz:

Dobrý den, prosím o radu, mám podlahové vytápění a cementový potěr Cemex, asi měsíc po nastěhování nám praskla podélně trubka rozvodu teplé vody pod sprchovým koutem v přízemí. Voda se samozřejmě dostala do izolace(polystyren). Na podlahách je již dlažba a koupelna je obložena,pouze dveře a obložky jsme zatím nedávali z důvodu vysychání. Závada se našla a odstranila,odnesl to odtokový kanálek ve sprchovém koutě a 2 kachličky na podlaze. Vlhkost byla nějakou dobu vidět na zdech mezi otvory pro dveře asi do výšky 20cm v místech kde se to stalo. Asi po 1.5 měsíci již na zdech není vidět nic. Myslíte, že se vlhkost může z podlahy časem sama vysušit a odejít přes zdi,nebo přirozenou cestou neodejde a mohlo by tam dojít k plísním?

 Odpověď:

Dobrý den, podlahy většinou nějaké procento paropropustnoti mají a tak jimi určité množství vlhkosti dokáže projít. V koupelnách se ale používají hydroizolační stěrky a některé typy fungují jako parotěsná vrstva.

Problémy spojené s vyšší vlhkostí vyloučit nelze, pro vysušení podlahy můžete použít systém pro vysoušení těžkých plovoucích podlah - nejlépe se obrátit na nějakou specializovanou firmu.

Zanechte vzkaz

Nové články