Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Tepelná izolace

Podlahový polystyren

Pro použití v těžké plovoucí podlaze se osvědčilo používání tepelné izolace z polystyrenu, označovaného jako podlahový polystyren. Polystyren nabízí vynikají poměr cena / výkon a je bezkonkurenčně nejpoužívanější izolace do podlah na trhu. Variant polystyrenových desek je ale několik a ne vždy se vyplatí brát to nejlevnější. Obrátit se na stavebniny s požadavkem, že požadujete podlahový polystyren není úplně ideální a nemusí se vyplatit.

 

Číst více

Skladba anhydritové lité podlahy

Moderní skladba podlahy klade důraz na zateplení a odhlučnění stavby. Do podlahy se proto používá tepelná a kročejová izolace. Betonová deska (nejčastěji anhydritové podlaze) se v takovém případě nazývá těžká plovoucí podlaha.

Často se setkáváme s nevhodnou skladbou podlahy, kročejové izolace v přízemí, nebo patra bez kročejové izolace, podlahy s podlahovým topením nedostatečně zateplené. Skladba podlahy se ale skládá z více částí...

 

Číst více

Tepelná izolace - izolace podlah - podlahový polystyren

Tepelná izolace podlahy je často opomíjená část stavby, ale tato část zateplení je také důležitá. Pro zateplení podlah se nejčastěji používá EPS - expandovaný pěnový polystyren. Často dochází k záměnám poylstyrenu za elastifikovaný (kročejový) polystyren, který má horší tepelný odpor a vyšší % stlačení.

Proč se musí podlahy zateplovat a čím se zateplují, to je téma tohoto článku

 

Číst více

XPS - extrudovaný pěnový polystyren

Extrudovaný polystyren XPS je dlouhodobě odolný proti vodě, to ale není u těžké plovoucí podlahy důležité, protože s výskytem vlhkosti se pod těžkou plovoucí podlahou počítat nedá a to ani v případě cementových podlah. XPS - extrudovaný polystyren - používáme např. do garáží, dílen a pod. a lokálně do míst s vyšším zatížením. Tam kde hrozí vzlínání vlhkosti do podlahy, neřešíme tento problém montáží extrudovaného polystyrenu, ale je nutné provést stavební úpravy v takovém rozsahu aby takové riziko vůbec neexistovalo.

 

Číst více

EPS - expandovaný pěnový polystyren do podlahy

bílé desky, které se vyrábějí v několika variantách a různých velkostech co do tloušťky i plochy. U našich zakázek používáme do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk, izolaci EPS 100, ale jsou i další možnosti - EPS 150 nebo EPS 200. Číslo za zkratkou polystyrenu EPS (dříve PPS) označuje pevnost polystyrenu v tlaku při 10% lineární deformaci (kPa).

 

Číst více

Skladba podlahy pod krbem

Anhydritové podlahy by se měli provádět v občanské výstavbě s minimální nosností pro stálé zatížení od 150Kg/m2 a více. Při správné skladbě podlahy pak není problém docílit únosnosti i několika tun.

U většiny krbových kamen by nebylo nutné upravovat skladbu podlahy, protože jejich váha je zpravidla pod 100Kg, ale v budoucnu se krbová kamna mohou vyměnit za jiná, těžší a tak je vhodné skladbu podlahy upravit tak aby mohla posloužit i v takových případech.

 

Číst více

Nové články