Z garáže obytná místnost

 Dotaz:

Dobrý den, rád bych se zeptal na doporučení a možnost realizace poslahy vč. vytápění. Rozhodl jsem se z garáže udělat obytnou místnost s koupelnou. Skladba podlahy je následující: základovvá deska, cca 5cm polystyren, zalito cca 6cm betonu a dlažba. K dobru mám cca 7cm včetně podlahové krytiny, která by měla být v koupelně dlažba, v pokoji vinyl nebo laminát. Případně mohu odstranit starou dlažbu a získat kolem 1cm navíc, ale v tomto případě by vznikl nerovný povrch. Počítám s topnou folií nebo rohoží. Pokoj bude obýván spíše méně-pro návštěvy, koupelna denně hlavně večerních hodinách. Moc prosím o doporučení skladby a vhodného topení, aby bylo vše funkční a nebylo nákladmé na vytápění. Pokud se zabýváte i kompletní realizací, prosím o cenový návrh. Moc a moc díky za odpověď

 Odpověď:

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jako podklad slouží stávající podlaha - předpokládám rovná - v tomto případě bych asi vůbec nepoužil anhydritovou podlahu, ale podlahu bych vystěrkoval. Na dlažbu bych nainstaloval topné rohože anebo topný kabel, vše by muselo být kvalitně kotveno aby se to při realizace -nejspíš- stěrky nezvedlo.

V tomto případě Vám asi více nepomůžu - problém bude v m2, které sice neuvádíte, ale asi si je lze odvodit od popisu. Doporučuji si vše svépomocí připravit a potom najít řemeslníka - samozřejmě zkušeného - pro aplikaci stěrky.

 

Hezký den, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články