Podlahové topení v patře a schodiště

 Dotaz:

Dobrý den, stavíme rodinný domeček, do přízemí máme navržené všude podlahové topení. Ovšem v patře jsou radiátory a dost přemýšlím že bych také dal topení do podlahy. Nyní mi vypočítali schody aby končili zároveň s betonem podlahy, a moje otázka tedy je jak moc bych se musel dostat se schodištěm výš, aby tam mohlo být podlahové topení a nevznikli nikde žádné výškové přechody. Děkuji za odpověď 

 Odpověď:

Dobrý den, minimální doporučená výška podlahy v patře je cca 120 mm.

Nevím nic o Vašich schodech, takže se jen těžko budu vyjadřovat konkrétně, ale pokud jste ve fázi plánování schodiště, můžete tedy jednoduše schodiště přepočítat. Ale to stejné můžete udělat i v případě kdy máte schodiště hotové. V takovém případě se zvednutá výška podlahy rozpočítá na schody a ty se zvednou. Je to celkem časté řešení, protože schody často nesedí.

4 komentáře on "Podlahové topení v patře a schodiště"

  • a

    Dobrý den, chtěl poradit v letošním roce budu rekonstruovat v dvougeneračním domě vrchní patro a pudní prostory uvažuji o podlahovém topením.Doma topíme pouze dřevem a budou se instalovat nové kondezační nádrže asi 2 x 1000 litrů.Jelikož v první patře a v půdních prostorách jsou a budou radiátory tak mi jde o to jestli to není blbost dávat do 2 patra podlahové vytápění zda se to nebude mezi sebou nějak hádat a nebo by na to museli být dva okru topení? A jestli se to vůbec vyplatí dávat do patra podlahové topení když se v 1 patře normalně topí. děkuji za odpověď . Šmerus

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, součástí podlahového topení je rozdělovač, ten je možné opatřit mísící sadou a upravit tak teplotu na nižší, vhodnou pro podlahové topení.

    Jednodušší a úspornější je mít podlahové topení všude, ale pokud to není možné, je běžné instalovat v jednom patře radiátory a v dalším patře podlahové topení,  s tím, že každé patro je koncipováno na jinou teplotu vody.

    Zelinger J. ANHYTOP 

  • a

    Dobrý den, chtěli bychom z půdy udělat prostory k bydlení. V této fázi máme půdu zateplenou Chytrou pěnou. Přemýšlíme o podlahovém topení zalité v anhydritu, ale nevíme jestli je to díky "Chytré pěně" vhodné. Anhydritová podlaha dlouho vysychá a zároveň Chytrá pěna je naopak nasákavá. Děkuji za odpověď.

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, omlouvám se, ale popisek zateplení "chytrou pěnou" mi nestačí k tomu, abych si udělal obrázek o celé skladbě podlahy, vzhledem k tomu, že zmiňujete nasákavost této "chytré" izolace ve spojení s anhydritem, nedokážu tak dát konkrétní odpověď.

    Pokud se Váš dotaz týká trámového stropu, který máte z podhledu zateplený stříkanou polyuretanovou pěnou, na trámech provedený záklop, není tak pravděpodobně žádný důvod proč by nemělo jít použít podlahové topení a anhydritová podlaha.

    Pokud máte PUR pěnou zateplenou střechu, také to není žádný problém - takové realizace se běžně provádějí.

    Vysychání anhydritu je dlouhé podle toho, jak se jej kdo snaží vysušit a podle síly materiálu. Při správném přístupu a režimu vysoušení není problém mít podlahy do 4 týdnů vysušené.

Zanechte vzkaz

Nové články