Realizace anhydritové podlahy po omítkách nebo před?

 Dotaz:

Dobrý den, rozhodujeme jaký zvolit postup realizace litých anhydritových podlah - zda nechat vylít anhydrit před omítkami nebo po. Děkuji za radu.

 Odpověď:

Dobrý den, zajímavá otázka - před x lety bych Vám tvrdil, že pro správné fungování anhydritové podlahy (info:plovoucí podlahy - kontakt podlahy a omítek) je třeba omítky provést před realizací anhydritu - tak bylo i vždy doporučováno v technických listech k podlahám ( převzato asi z původních technických listů od zahraničních výrobců, kde vím, že tyto informace byli).

Aktuální stav je takový, že většina staveb má skutečně provedeny vnitřní omítky před realizací anhydritu, ale nezanedbatelná část staveb omítky nemá a dodělávají se po vylití anhydritových podlah -důvody jsou různé, někdo nestíhal, někdo nechtěl mít zacákané omítky a někomu je to jedno :). Dokonce si vzpomínám na jednu zajímavost, kdy se v týdnu realizovalo několik podlah a ani v jednom domě nebyli omítky hotovy - i to se stane..

Zajímavostí možná bude i to, že jeden z mích zákazníků, který ročně realizuje +/- 5 staveb, přešel také na realizace anhydritových podlah před omítkami a to z důvodu, že má na stavbě méně "prostojů"..resp. lépe mu navazují stavební procesy.

Tedy pokud chcete radu - myslím, že je to jedno. Platí jen jedna podmínka a to, že by se omítky neměly natvrdo dotýkat anhydritu. Také montáž obvodové dilatace může být o něco složitější (do některých cihel nejde používat sponkovačku a nemusí držet samolepící pás), ale to už je jen opravdu detail podle kterého bych se nerozhodoval.

Hezký den, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články