Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Realizace anhydritové podlahy v zimě

Realizace anhydritové podlahy v zimě

S blížící se zimou se začínáte také zajímat jak je to s realizací anhydritových podlah v zimě. Zda je možné a nebo zda takové realizace anhydritu v zimě vůbec doporučujeme. V podstatě se ale nic zásadního nemění a ve většině případech je možné provádět anhydrity v celém ročním období, ať je léto nebo zima. Aby docházelo k co nejmenším problémům při realizacích, připomeneme si ty základní pravidla pro lité betonové podlahy...

Stavební připravenost pro realizaci anhydritové podlahy v zimě

Betonáž podlah v zimě - anhydritové podlahyPřipravenost stavby je stejná jako v případě realizace anhydritové podlahy v létě, pro připomenutí:

Obecná pravidla pro realizaci anhydritové podlahy dnes už zná téměř každý:

Zásadní rozdíl je jen v tom, že oproti realizaci v létě, kdy je nutné dodržer maximální teplotu, v zimě je pak nutné nejít pod tu minimální.

  • čistý, suchý a nesavý podklad

  • uzavřená stavba (anhydritové lité podlahy jsou jen do interiéru)

  • dodržení maximální a minimální teploty

Stavební připravenost stavby pro realizaci anhydritové podlahy je stejná bez ohledu na roční období - týká se přímo místa určeného k aplikaci anhydritového potěru. 

Jediný rozdíl, který se týká vlivu ročního období na samotnou realizaci jsou teploty - a to jak vnější tak i vnitřní.

V průběhu betonování podlah - ukládání anhydritové podlahy a po 48 hodin od uložení musí být na stavbě zajištěna minimální teplota +5°C, v následujících dnech nesmí podlaha promrznout!

Jak velká může být zima pro lití anhydritu?

Naše firma provádí realizaci anhydritových podlah i v zimě. Některé betonárny jsou dokonce vybaveny ohřevem vody, což jim dovoluje vozit materiál,i když jsou stupně mírně pod nulou.

Základními pravidly pro realizaci litých podlah v zimě jsou:

  • teplota uvnitř objektu nesmí klesnout pod +5°C po dobu 48 hodin, v následujích dnech by pak neměla teplota klesnout pod bod mrazu.

  • teplota venku  - betonárny bez ohřevu vody - min. teplota pro výjezd je + 0°C, pro betonárny s ohřevem vody min. teplota - 5°C.

Vysychání anhydritové podlahy v zimě

Přesto, že se říká, že v zimě stavba špatně vysychá, nemusí to být vždy pravda. Pokud se stavba vytápí, anhydritové podlahy mohou vyschnout daleko rychleji než v létě! O vysychání anhydritové lité podlahy si přečtěte tento článek.

Pokud nemáte možnost na stavbě topit, anhydritu to nevadí. Nedochází k žádné destrukci vlivem přítomnosti vody v anhydritu! Je třeba ale pamatovat na to, že nadměrné množství vody snižuje dočasně pevnost anhydritové podlahy. Jednoduše řečeno, anhydritu je jedno jestli bude vysychat týden, měsíc nebo tři, ale v zájmu stavebníka by mělo dojít k vysušení anhydritu co nejdříve.


Bude vhodné počasí pro realizaci anhydritové podlahy?

Nové články