Zbytková vlhkost v anhydritové podlaze

 Dotaz:

Dobry den prajem, radio by some purposely o radu. Jedna sa o novostavbu, anhydrit vyliaty cca 2 mesiace, teplota von 25-33 stupnov, okna na vetracku otvorene non-stop, 5xtyzdenne dokoran. Doporucili by ste nam teraz polozit plavajucu podlahu (hrubka 8mm, tvrdost 32)? Nemame zatial moznost spustit podlahove kurenie a uz sa potrebujeme stahovat, Velmi pekne dakujem za odpoved, s uctou a pozdravom Maria P.

 Odpověď:

Dobrý den,

podle Vašeho popisu situace je již pravděpodobně možné pokládat finální krytiny, resp. anhydritová podlaha je vysušená a zbytková vlhkost v anhydritové podlaze nepřesahuje povolené limity, ale -

  • 1.) Pro určení zbytkové vlhkosti by se měli používat nástroje k tomu určené - měření zbytkové vlhkosti CM přístrojem dnes již řada firem nabízí zákazníkům zdarma v rámci zakázky. Jsou i další orientační možnosti měření - elektronické měřáky nebo překrytí folií.

  • 2.) Před pokládkou finální krytiny je vhodné spustit podlahové topení - ať už je léto nebo zima. Ověří se tím správná funkčnost podlahového topení vč. roznášecí desky a podlahové topení "vytáhne" také poslední zbytky vody.

Zanechte vzkaz