Cena teplovodního podlahového topení

 Dotaz:

Dobrý den, zajímala by mě cena teplovodního podlahového topení v bungalovu o ploše 145 m2, topení plánujeme v celé ploše, jen lokální místa chceme vynechat - kuchyňskou linku, skříně a pod. Stavbu máme sice ještě jen na papíře, ale potřeboval bych orientační cenu. Ještě nemáme přesně určenou skladbu podlahy - tloušťku, má to nějak vliv na cenu podlahového topení? Předem děkuji za odpověď. J.P.

 Odpověď:

Dobrý den, pro přesnější cenu by bylo třeba znát ještě několik detailů, ale pro Vaše účely - pokud budeme brát v potaz, že se jedná o primární a jediný zdroj vytápění, tak by cena podlahového topení - kompletní montáž + materiál - mohla být za cca 100 000 Kč (na modelové situaci mě to konkrétně vyšlo 98 938 Kč bez DPH). V ceně není zhotovení páteře - propojení rozdělovače z TM - tepelným zdrojem a tepelný zdroj jako takový.

Na cenu podlahového topení vliv celková tloušťka skladby podlahy nemá, navržený systém má konstrukční tloušťku 60 mm (58 mm přesně) - pokud je tedy prostor pro jeho použití, cena se nemění. Cena může být jiná, pokud by se použil jiný systém - např. pro nízkou skladbu podlahy.

Samostatné instalace podlahového topení neprovádíme, dodáváme jen komplety - vč. izolace a anhydritové podlahy. Montáže si děláme sami, žádné subdodávky, žádní pofidérní řemeslníci.

2 komentáře on "Cena teplovodního podlahového topení"

  • a

    dobrý den zajímala by mě orientační cena teplovodního podlahovýho topení v novostavbě celková rozloha topení je 70 m2 s položením polisterenu 70 mm a se zalitím, zajímá mě orientační cena děkuji bouzek

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, montáže EPS a podlahového topení provádíme jen se zhotovím lité anhydritové podlahy.

    Cena kompletních podlah s teplovodním podlahovým topením se nehčastěji pohybuje v rozmezí 1 000 - 1 500 Kč bez DPH.

    Pokud máte zájem o zhotovení CN. využijte prosím náš poptávkový formulář, děkujeme.

Zanechte vzkaz