Trubka pro podlahové topení

 Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na informaci ohledně materiálu trubek podlahového topení, vlivu tohoto materiálu na funkci celého systému, to která varianta se dle Vás jeví jako lepší, spolehlivější, případně má delší životnost. Pokud jste schopni i cenově srovnat tyto dva materiály, tak bych byl moc vděčný. Jedná se mi o rozdíl mezi trubkami PEX/AL/PEX a PERT/AL/PEHD a to v tloušťce 18x2 mm. Stavíme jednopodlažní rodinný dům s užitnou plochou 116m2, zalévat bude anhydritem a je to pro tepelné čerpadlo IVT AIR X70 vzduch voda.   Předem Vám moc děkuji za odpověď.  Petr

 Odpověď:

Dobrý den, z uvedených trubek Vám nedoporučím ani jednu - důvodem je to, že doporučujeme instalace do systémových desek (do nopů) a tam je používání trubek s AL vložkou spíš na škodu, resp. při montáži se trubky často „lámou“. 

Na funkci systému nebude mít volba trubky vliv.

Plastová trubka PEX je kvalitnější (a dražší) než PERT nebo PEHD. PEX je nejnovější způsob zpracování polyethylenu - trubka je mechanicky více odolná a dá se předpokládat, že bude mít i delší životnost, ale u obou typů je udáváno životnost více jak 50 let.

 

Zanechte vzkaz

Nové články