Skladba podlahy v patře do 10 cm s kročejem

 Dotaz:

Dobrý den, obdivuji vaše stránky a jejich informativní hodnotu. Děláte to správně, člověk nabyde chuť vám svou stavbu hned svěřit. Je vidět, že víte co děláte. Obracím se na vás s prosbou o radu. V patře musím dodržet skladbu podlahy pouze 10cm a to včetně podlahového vytápění na které se totiž v projektu jaksi pozapomnělo. Přemýšlím nyní jakou skladbu zvolit. Lze použít třeba systémovou desku RL269 z pěnového polystyrenu nízkolambdového? Tato deska má výšku 48mm, nad to jsem počítal 50mm beton. Plní deska RL269 i zároveň úlohu kročejové izolace? Původně jsem měl v úmyslu jít do betonových podlah, kde je minimum 50mm nad teplovodními trubkami, ale po přečtení vašich stránek jsem docela na vážkách. Dokončuje se hrubá stavba, střecha bude cca za 1-2 měsíce. Třeba je i jiné daleko lepší řešení. Dodavatele jsem zatím nevybral. PS: V přízemí je skladba 20cm. Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Dobrý den, děkuji za ohodnocení, komentáře k mojí práci (i té písemné) je možné vložit na web anebo na google . Ale přejděme k Vašemu dotaz, který je mimochodem častý, protože skladba podlahy v patrech se většinou pohybuje v rozmezí 10-15 cm.

Píšete, že musíte udělat skladbu podlahy do 10 cm - systémová deska 48 mm + betonová deska 50 mm = 98 mm, to je ale bez finální krytiny. Výška "hrubé" podlahy 10 cm v patře je dostačující.

O systémové desce RL269 moc nevím, nepoužívám jí - celý systém používám od firmy K.T.O. int. Mají několik druhů systémových desek a v podstatě pro každou příležitost se dá něco najít.

Pokud ale vezmu v úvahu technické údaje desky, deklarovaný součinitel tepelné vodivosti 0,30 W/mK a pevnost 200 kPa (ekvivalent EPS 200) je jasné, že systémová deska RL269 nemá kročejový útlum.

Systémové desky pro kročejový útlum: 

 • TOP 302 - 58 mm

 • TOP 320 - 25 mm (bez nopu)

Více info (ceník K.T.O.)

Pro skladbu podlahy bych doporučil systémovou desku TOP 302 a 42 mm CA25 (ideálně 45 mm, ty tři mm asi nebude problém najít..)

Hezký den, Zelinger J. - ANHYTOP

2 komentáře on "Skladba podlahy v patře do 10 cm s kročejem"

 • a

  Dobrý den.

  Mám starši chalupu ve které od r. 1997 bydlime natrvalo.Podlahy jsem v r. 1992delal nove betonove, do lešenovych trubek, takze podlahy nejsou idealne rovné. Na beton jsem polozil drevotřisku, ( 13 mm tl. ) a na to lino. Dnes bych chtel elekr. vytapene podlahy. Šlo by to rralizovat? Co by se muselo  udelat a o kolik cm by nabyla výška podlahy, aby vytápeni melo ten spravny efekt a na kolik Kč by asi vyšel 1 m2 polahy. Predem dekuji za info. S  pozdravem M.Knecht

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, podlaha by samozřejmě realizovat šla. 

  Mohl by jste zvolit jednoduchou verzi a nainstalovat elektrické podlahové topení na stávající podlahy a potom přelít stěrkou nebo anhydritovou podlahou. Je to samozřejmě ta nejméně ekonomická varianta na provoz.

  Pro ekonomičtější provoz by bylo vhodné udělat skladbu podlahy cca 20 cm vč. tepelné izolace.

  Nepíšete lokalitu a metry. Jen těžko odhadovat cenu za m2.

  S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

   

Zanechte vzkaz

Nové články