Montáž okrajové dilatace

 Dotaz:

Dobrý den, plánuji provádět anhydritové podlahy svépomomocí, resp. mám už vaši cenovou nabídku na anhydrit, se kterou souhlasím a teď se chystám na přípravu stavby.

Asi budu mít víc dotazů, teď ale řeším montáž dilatace u zdí, mirelon.

Na internetu jsem narazil na dva různé způsoby montáže mirelonu - jeden způsob je ten, že se mirelon dává jen ve výšce anhydritu a ten druhý je, že se mirelon instaluje buď v celé tloušťce skladby podlahy anebo jen v horní části, v poslední vrstvě polystyrenu a anhydritu.

Tak teď nevím jaký způsob instalace mirelonu je správný? Děkuji za radu, ještě se určitě ozvu :) Pavel

 Odpověď:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Je jedno jakým způsobem je mirelon nainstalovaný - podmínka je, aby byl instalovaný jen v celé tloušťce anhydritové podlahy.

To, že někdo mirelon instaluje i do vrstvy která zasahuje do poylstyrenu spíš souvysí se způsobem montáže, kdy je mirelon fixovaný poslední deskou EPS. Není to ale podmínka a takto instalovaný mirelon mívá občas problémy.

Na méně stabilních skladbách, kdy polystyren pevně nesedí a mirelon už není jinak fixován se stává, že mirelon buď zalézá anebo naopak vylézá ze spáry. Takto instalovaný mirelon má také většinou větší mezery v rozích.

Doporučuji volit ověřený způsob montáže - jen v tlouštce anhydritu (+cca min.30 mm navíc) a sponkovat.

Více info o mirelonu a montáži zde

 

Hezký den, Zelinger J. - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články