Finální krytina a podlahové topení

 Dotaz:

Dobrý den,uvažuji ,že bych si od vás  pořídil podlahové topení ,mám ,ale jeden dotaz? Zkoumala vaše firma vliv teplovodního topení a pozdější pokládky krytiny Tzn. Když mi  nainstalujete teplovodní podlahové topení , to se následně zalije anhydritem a vybrousí. Jaká je poté na to nejlepší pokládka.

  • 1. Uvažuji o keramické dlažbě chodba,kuchyň, obývák,koupelna ,záchod (jak postupovat - penetrace a nějaké speciální lepidlo ,případně jiný postup)

  • 2. Vinylová podlaha -zajímá mě , musím pod to kupovat nějakou speciální fólii speciálně na podlahové topení , plovoucí nebo lepenou vinylovou podlahu

  • 3. plovoucí podlaha - většinou se buď lepí nebo pokládá např. na Mirelon ,ale nebude příliš zbytečně zabraňovat prostupu tepla ,tak jetli nedat a nepostupovat jinak.

Děkuji za odpověď , poté bych se případně ozval a jednali bychom o cenové nabídce. Penc

 Odpověď:

Dobrý den, naše firma nezkoumala vliv finálních krytin na funkci podlahového topení, resp. ideální je pochopitelně používat materiály s co nejvyšší tepelnou vodivostí, ale ani pokud se použije koberec nebo silnější PVC a pod, neznamená to, že podlahové topení nebude topit. 

Finální krytiny jsou většinou tenkovrstvé materiály a jejich tepelný útlum nebývá významný. 

V případě lepení dlažby na anhydritové podlahy se postupuje až na pár drobností stejně jako při lepení na cementové podlahy a to vč. možnosti používat stejné materiály. U lina se doporučuje stěrkování, pokud se podlaha pokládá jako plovoucí - jako podložka stačí odolnější fólie. Z našeho hlediska je vhodné tento druh podlahy lepit, obzvláště pokud se vynechá stěrka. U laminátových a dřevěných podlah platí v podstatě to samé co pro lina - ideálně přilepit. Při lepení žádná podložka potřeba není.

Zanechte vzkaz