200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Podlahové zásuvky - praktické a elegantní

Podlahové zásuvky - praktické a elegantní

Podlahová zásuvka v anhydrituJen málokdo chce mít v interiéru nevzhledně se povalující prodlužovací kabely. Zároveň se asi nikomu nechce řešit problémy s nedostatkem zásuvek v daných prostorách. Všechny tyto nedostatky a jiné velice efektivně eliminují podlahové zásuvky, které se stávají stále častěji nedílnou součástí moderních interiérů, ale také exteriérů.

Název tohoto sortimentu prozrazuje mnohé. Jde o elektrotechnické prvky zakomponované do podlahy, jež vám přinesou nejenom potřebný zdroj elektrické energie 230 V a 400 V, ale i možnost připojení televizoru, HDMI kabelu, audio konektoru, VGA či datové sítě.

Kde se používají podlahové zásuvky?

Podlahové zásuvky mají velice široké užití, a to především díky nejrůznějším variantám vyhotovení, ať už z hlediska technického či designového. Díky tomu si můžete vybírat produkty do vnitřních i venkovních prostor. Ty exteriérové modely jsou navíc opatřeny odpovídajícím stupněm krytí, takže dokáží odolávat horším povětrnostním podmínkám, dešti a sněhu.

Podlahové zásuvky nachází své uplatnění v rodinných domem a bytových jednotkách. Jejich praktické místo je také v garážích, sklepních prostorách, technických místnostech nebo na venkovních terasách a v pergolách.

Opakem toho jsou i komerční prostory. Nejčastěji na ně narazíte v kancelářích. Výjimkou však nejsou nákupní centra, autosalony, call centra, výstavní plochy či dokonce průmyslové haly. Zkrátka všude, kde potřebujete mít elektrickou zásuvku na dosah ruky, aniž by se kolem vás nacházela jakákoliv stěna.

Podlahová zásuvkaZ čeho se skládají podlahové zásuvky?

Podlahové zásuvky představují z pohledu funkčnosti tajuplnou skříňku zakomponovanou do podlahy. Přitom toto technické řešení není nikterak složité. Podlahové zásuvky se ve své podstatě skládají ze dvou částí.

 • Podlahové krabice

 • Podlahové zásuvky

Podlahové krabice jsou konstrukčním prvkem, jež na první pohled nezpozorujete. Jde totiž o plastové doplňky zakomponované v podlaze, ať už se jedná o tu betonovou nebo anhydritovou. Právě do těchto krabic jsou svedeny všechny potřebné kabely. Součástí podlahové krabice jsou obvykle instalační vaničky, v nichž se ukončí přivedená kabeláž. Podlahové krabice samozřejmě nabývají nejrůznějších velikostí a nemusí mít pouze fixní hloubku. Vybírat lze i ty nastavitelné ve větším rozsahu. Ty oceníte především tehdy, když si nejste jisti výškou finální podlahy.

Podlahové zásuvky představují výsledný produkt. Esteticky zajímaná a mnohdy snadno přehlédnutelná součást interiéru, která vám po odklopení víka nabídne vše potřebné. A to jsou zásuvky libovolného typu.

Obecně se používá výraz podlahové zásuvky, používá se ale i termín zásuvka do podlahy

Jaké jsou typy podlahových zásuvek?

Podlahové zásuvky mohou nabývat nejrůznějších vzhledových podob, o tom není žádná řeč. Ať už jsou to jednobarevné modely, imitace přírodních materiálů a podobně. Zmínka by spíše měla padnout na to, jaké typy podlahových zásuvek lze vybírat z funkčního hlediska. Mezi ty nejčastější patří následující.

 • Podlahové zásuvky se systémem PUSH – Za pomoci malého tlaku dojde k otevření vrchního krytu zásuvky.

 • Podlahové zásuvky se standardním víkem – Nenápadné víko podlahové zásuvky je nutné odejmout uchopením ovládacího prvku a vytáhnout z podlahy.

 • Pístové podlahové zásuvky – Jde spíše o produkty do komerčního prostředí. Přitlačením na víko zásuvky vyjede libovolně vysoký panel ze země, na němž jsou instalovány zásuvky odlišného typu.

 • Uzamykatelné podlahové zásuvky – Velice často používané v průmyslovém odvětví. Součástí vrchního krytu je zámek.

Výhody a nevýhody podlahových zásuvek

Podlahové zásuvky jsou bezpochyby unikátním a praktickým doplňkem interiéru a exteriéru. V jejich prospěch samozřejmě hovoří několik výhody a zároveň i nevýhod.

Výhody podlahových zásuvek

 • Zásuvku můžete umístit v jakékoliv části daného prostoru.

 • Vybírat si lze z nenápadných, ale také z nepřehlédnutelných a originálních variant.

 • Bezúdržbový prvek se zanedbatelnými rozměry.

 • Kromě zásuvek můžete vyvést i jiné typy konektorů.

 • Voděodolnost.

Nevýhody podlahových zásuvek

 • Vyšší pořizovací ceny oproti klasickým zásuvkám v řádu stovek korun až tisíců u designových skvostů.

 • S podlahovou zásuvkou musíte počítat už při realizaci podlahy, abyste k ní mohli dotáhnout všechny potřebné kabely.

Jak se připravit na lití anhydritu

Pokud plánujete ve své podlaze mít podlahové zásuvky, před litím anhydritové podlahy je třeba připravit několik věcí.

V první řadě je to natáhnout potřebnou instalaci - kabel. V podleze se používají různé instalační krabice, kulaté (jako ty ve zdi) anebo boxy. Pokud chcete tyto prvky do podlahy osadit ještě před vylitím anhydritu, je třeba udělat to tak, aby byl prvek v požadované výšce a ukotven - což je ovšem pro většinu staveb problém.

Daleko praktičtější je, pokud ale použijete bednění! - pro kulatou díru můžete použít např. nějaký zbytek PVC trubky, pro boxy můžete použít zbytek polystyrenu. Vytvarujete ho do požadovaného rozměru a přilepíte do místa, kde chete otvor mít. 

Instalační krabici pro podlahovou zásuvku pak můžete pohodlně do anhydritové podlahy nainstalovat.

Nové články