200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Stropy

Stropy

Naprostá většina stropů na stavbách je zhotovena technologií MIAKO, další v řadě jsou stropní předpjaté panely - spiroll. Jsou i další technologie, které jsou založeny na podobném principu, které nemá cenu zmiňovat.

Další, naprosto odlišný způsob, jsou stropy dřevěné - zaklopené.

O každé ze zmiňovaných technologií by bylo možné napsat hromady textů, ale nám jde o jediné - o detaily. Pro nás je důležitá rovnost, rovinnost a kvalita povrchu...

Nekvalitní a nerovný povrch může zapříčinit řadu problémů v průběhu stavby. Ne vždy se musí jednat o problémy, které nejsou vidět (nebo slyšet) i ve finále.

Instalace na stropě většinou snižují efektivitu kročejového útlumu, instalace veďte ve zdech nebo podhledu!

Strop MIAKO

Strop Miako

Stropní konstrukce MIAKO se skládá ze třech celků:

  • nosník

  • vložka

  • beton

Právě beton, kterým se celá stropní konstrukce zmonolitňuje může mít vliv na kvalitu podlahy. V podstatě je to stejný problém jako u betonování základové desky a tak je možné se řídit i stejními pravidly -viz. základové desky.

V roce 2015 Wienerberger začal nabízet stropy bez nutnosti nadbetonávky. Betonování se provádí jen mezi vložkami. Rovinnost povrchu je tak závyslá hlavně na výrobci. Menší nerovnosti mezi vložkami půjde ale lehce zarovnat mírným podsypem, viz. obrázek.

Strop Spiroll

SpirollPředpjaté stropní panely si získaly v poslední době spousty fanoušků, je to hlavně díky jejich snadné a rychlé aplikaci, dutiny je pak možné používat pro vedení elektroinstalace. To vše za mírně vyšší cenu.

Jak vypovídá název, předpjatý stropní panel, panely nejsou úplně rovné, ale do oblouku. Nerovnosti se pohybují od 10 do 20 mm. Záleží i na tom, jak jsou panely uložené, resp. zda jsou pokládány na vyrovnaný podklad, např. poslední řadu cihel - věnec.

Pokud jsou na ploše, na které se pokládá spiroll nerovnosti, promítne se to tak, že spirolli mezi sebou nebudou výškově sedět - budou "rozházené". Protože se zpravidla na spirolli pokládá kročejová izolace, může tento detail ubrat na kvalitě kročejové izolace.

Povrch spirollu je většinou hladký s dobrou rovinností, je vhodný pro přímou pokládku EPS. 

Dřevěné stropy

Zaklopené dřevěné strop nemají jen starší rekonstruované domy, ale i v novostavbách najdou uplatnění. U dřevostaveb pak nemohou chybět vůbec. Základem všeho je opět pohlídat si co nejlepší rovnost - např. vypodložením nebo úpravou trámů.

S rovinností pak problémy většinou žádné nejsou, jako záklop se používá často OSBéčka nebo Cetris (r) desky - ideálně volit raději dvě slabší desky než jednu silnou.

Záklop tvořený prkny může být ale horší, obvzláště u rekonstrukcí mohou být stará prkna pokroucená (do vrtule) - ty je vhodné vyměnit nebo upravit tak, aby nevyčnívala. Svlaky je vhodné odstranit a nebo vyplnit prostor mezi nimy hmotou.