200
Rovinka jako když střelí - to jsou lité anhydritové podlahy!
Vyrobíme anhydrit na místě a jen tolik kolik je potřeba!
To nejlepší pro stavbu i Vás - PODLAHOVÉ TOPENÍ
To nejlepší pro podlahové topení - ANHYDRITOVÁ PODLAHA

Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Odpady v podlahách

Odpady v podlahách

Instalované odpady často zasahují nejen do samotné izolační vrstvy, ale někdy i anhydritové podlahy - roznášecí desky. A to je pochopitelně problém - obzvláště pokud tento problém nastává v ploše podlahy a ne někde u kraje.

Problém může vzniknout na papíře u projektanta - v rámci úspor pro někoho není problém "namalovat" odpady napříč podlahou (ono to někde jde, ale někde zase ne), další chyba vzniká na stavbě a to když se mění dispozice zařízení v průběhu stavby.

Nešikovný řemeslník hledající co nejkratší cestu to pak celé "dorazí".

Doporučení k instalaci odpadů:

Hlavní svody odpadů by měli být instalovány co nejblíže k odpadům ze zařízení, pokud to nejde a je jasné, že odpady by museli být instalovány v ploše s tím, že budou zasahovat do roznášecí desky je to k zamyšlení pro instalací dalšího hlavního svodu a nebo provést instalaci odpadu ve zdi (např. pro umyvadla) - to většinou znamená více "zatáček".

Při instalaci odpadů vždy záleží na více okolnostech - dispozic stavby, výšce podlah... Rozhodně se vyplatí nad tímto tématem popřemýšlet ještě ve fázi, kdy je celá stavba jen na papíře a vyhnout se tak zbytečným komplikacím, které už často v pozdní fázi stavby nemají rozumné řešení.

Statistika: Problém s odpady se týká přibližně 5% staveb

Jak na instalatéry:

Jsou situace, kdy za vzniklý problém může instalatér, který si hledá nejkratší cesty s co nejlehčí prací a ani si nemusí uvědomit, že to co dělá, může mít vliv na další konstrukce.

Aby jste se tomuto vyhuli, sjednejte si s instalatérem dopředu to, že instalované odpady (resp. všechny instalace, které bude řemeslník provádět) nepřesáhnou určitou výšku - tu určíte na základě skladby podlahy, instalace by neměli být vyšší než izolace, rozumné je si nechávat menší rezervu například pro křížení instalací.

Konkrétní případ z nedávné stavby:

Obrázek (dole) je ze stavby, kde došlo ke změně umístění umyvadla. Hlavní svod odpadu je tak na druhé straně koupelny, kde má být umístěné umyvadlo.

Montáž byla provedena tak, že nad horní hranou odpadu je výška anhydritu od +30 do -10 mm - instalace je provedena navíc napříč celou koupelnou a ještě k tomu podepřena "hrobečky", které znemožnují instalaci tepelné izolace v rozumné míře. Pokud by skladba podlahy byla vyšší o cca 40 mm, vše by bylo tak nějak snesitelné, na této stavbě ale tyto centimetry nebyly.

Celému problému se mohlo předejít tak, že instalatér mohl odpad z části vést svislou konstrukcí - jednoduché, ale pracné řešení...