Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Nevýhoda anhydritové podlahy

Nevýhoda anhydritové podlahy

Trefný toť název článku - u anhydritové podlahy skutečně budete jen těžko hledat další nevýhody jež plynou z vlastností pojiva - Anhydritu. Proto je v názvu článku uvedeno "nevýhoda anhydritové podlahy".

A co je ta nevýhoda anhydritové podlahy? - je to reakce na vodu. Anhydritová podlaha po namočení ztrácí část své pevnosti.

Ovšem je tu i výhoda celé té nevýhody - po vysušení se také vrátí pevnost anhydritové podlahy do původního stavu!

Určitě Vás zajímá, zda je to průser a jak velký, pokud na podlahu vylijete vázu, kýbl nebo pokud by se stala nějaká havárka například by praskl odpad (i když nevím jak by mohl prasknout, často se ale na toto poukazuje). A protože je tohle téma hojně zneužíváno k tomu, aby se anhydritové podlahy hanily, je odpověď na místě!

Rozlitá váza, kýbl a podobně:

Tohle opravdu žádný problém nepředstavuje. Tyto nehody patří do běžného schématu provozu stavby a konstrukce, která by takové zacházení nevydržela by ani nemohla být nikdy schválena k takovému používání. Jen pro představu - po 48 hodinách od realizace anhydritové podlahy je podlaha už pochozí a je možné ji lehce zatěžovat. Po týdnu od realizace podlahy jí pak většina z Vás dává už pěkně zabrat. Štafle - bodové zatížení rohů, skladování materiálů - to je běžný obrázek po týdnu či dvou od realizace anhydritové podlahy - tedy v době, kdy je v anhydritové podlaze ještě značná část vody.

Havárka vody - prasklý odpad nebo vedení:

Tak tohle je teprv průser, ale ne snad jen proto, že podlaha je anhydritová, ale také proto, že se místo havárie bude muset opravit.Ve většině případech to znamená "otevřít" také podlahu, protože závada na materiálu bývá často právě v podlaze. Při té příležitosti se také podlaha, kterou nebylo nutné demontovat, může lehce vysušit.

A co v případě, kdy voda nateče do podlahy například z patra nad podlahou?

Je to jednoduché - máme tu těžkou plovoucí podlahu (je jedno jestli anhydrit nebo cement), separační vrstvu a pod ní je polystyren a v něm vzduchové mezery, i nepatrné.. Takový typ konstrukce jen těžko vyschne svévolně. Tomuhle se musí pomoci. Podlahy ale není nutné demolovat, stačí použít technologii na vysoušení těžké plovoucí podlahy. Zjednodušeně řečeno, podlahy se "vyvětrají". V opačném případě může podlaha schnout několik let...a plesnivět také.

A co betonová podlaha na bázi cementu?

Na internetu se betonová podlaha (cementová) prezentuje jako něco věčného, ale nic není věčné... Podlahy se dělají z potěrového betonu a potěrový beton rozhodně není vodě odolný materiál - pokud by byl, určitě by se také používal pro stavbu silnic a jiných konstrukcí, kde se používá skutečně vodě odolný beton.

Vzlínající vlhkost dokáže hodně, dokáže rozložit i cementový potěr..nevěříte? Zkuste se poptat někoho ve vašem okolí, kdo rekonstruoval koupelnu. Bez hydroizolační ochrany můžeme životnost betonové podlahy v koupelně počítat na 10-15 let...

Je nevýhoda anhydritové podlahy tak velká nevýhoda?

Já si to v žádném případě nemyslím. V případě menších provozních nehod je zbytečné se jimi vůbec zabývat, ty na životnost podlahy vliv nemají a prostě k tomu ke všemu patří. Anhydrit je dost odolný na to, aby si s menším množstvím vody poradil.

Horší je to ale z pravidelným zatékáním vody do konstrukce a nebo z havárkou. Tam ale není problém v použití anhydritu, prostě už z principu věci se do této konstrukce voda nesmí dostat, protože svévolně by podlaha vysychala řadu let a to není pro nikoho žádoucí - zvýšená vlhkost, plísně.

 

Pravidelnému zatékání do konstrukce podlahy se dá úspěšně zabránit použítím hydroizolační ochrany. Ta se používá v koupelně, záchodě a technické místnosti. Hydroizolace by se měla používat bez ohledu na typ betonové podlahy.


Podobné články

Výhody anhydritových podlah

Nové články