Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Cena anhydritové podlahy 2021

Cena anhydritové podlahy 2021

Je sice už konec května, ale Korona narušila zajetý model toho kdy bylo práce málo a nebo zase naopak hodně, v tom minulém roce toho bylo opravdu hodně pořád a až nyní bych řekl, že se vše trošku zklidnilo.

Proto píšu aktualizaci ceny anhydritové podlahy pro rok 2021 až nyní, na konci května.

Cena anhydritu byla několik let stálá a zdražování bylo minimální, resp. u výhradního dodavatele se mi dařilo cenu držet na stejné úrovni přes 5 let. Koncem roku 2020 ale nastali problémy s dodávkami anhydritu z Německa (zase díky Koroně) a bylo jasné, že se něco stane.

Stalo se, ale zase to nebylo tak hrozné jako dříve avizované informace od dodavatelů, že ceny anhydritu půjdou až o 500 Kč na m3 nahoru, resp. 575 Kč vč. 15% DPH.

Cena anhydritu v průměru zdražila o cca 200 Kč na m3., resp. u mého výhradního dodavatele je to 173 Kč vč. 15% DPH! Zvýšení ceny anhydritové podlahy na průměrném domku o rozloze cca 120m2 a spotřebě 7,2 m3 je tak o 1 246 Kč vč. 15% DPH

Doufám, že je to pro všechny dobrá zpráva a že se pořád bude lít o sto šest... :)

A ještě jedna věc - opět se potvrdil vzrůstající trend příprav podlah svépomocí včetně instalací podlahových topení - pro mě je nejvíce potěšující to, že stavebníci si dokáží tyto práce většinou provést v takřka téměř dokonalé kvalitě - narozdíl od většiny instalačních firem.

Já těmto instalacím hrozně fandím, nebojte se toho protože instalace podlahového topení není žádná věda - chce to hlavně dělat poctivě a investovat do toho ten čas - to jen tak nějaká firma neudělá.

A poslední věc kupujete raději od někoho kdo stejné věci i používá? Já tedy rozhodně ano - tak vězte, že já o anhydritu jen nepíšu a jen ho neleji - já ho mám konečně i u sebe doma :).. i po těch 15 letech co  ním dělám je to pro mě pořád TOP materiál...

 

Aktuální online cenová nabídka anhydritové podlahy

Fajn stavěníčko   -   Zelinger J.  ANHYTOP

Nové články