Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Změna sazby DPH pro rok 2012

DPH anhydritPo nedávném zvýšení sazby DPH (od roku 2010) o jeden procentní bod u běžné sazby DPH a u zvýhodněné sazby DPH tu máme další navýšení u zvýhodněné sazby DPH, tedy sazby daně z přidané hodnoty, do které se vejde většina stavebníků. Pro většinu stavařů to znamená navýšení nákladů na stavbu o 4% , které se musí zaplatit státu na DPH.

Co je to DPH?

DPH - daň z přidané hodnoty. Nepřímá daň, kterou musí platit většina z nás (by měl platit každý z nás). Vyjadřuje se v procentních bodech, o které se konečná částka navýší. V Čechách máme (už brzo ne) dvě sazby DPH. Do zvýhodněné sazby patří vše, co se točí kolem stavby, dále pak většina jídla, knihy a ještě nějaké drobnosti.

Jak to fungovalo teď (do konce roku 2011):

Jakožto plátci DPH jsme našim zákazníkům umožnili využívat sníženou sazbu DPH. Tu je možné využít jen tehdy, pokud staveník využil materiál od nás, včetně našich služeb. A protože při našich akcích je materiál vždy dražší než práce, je to tak pro stavebníka výhodnější, než používat firmu, která je neplátcem DPH.  Tato výhoda zůstane i v roce 2012.

Jak se tato snížená sazba DPH projeví na ceně anhydritové lité podlahy - příklad: (ceny 2010- DPH 10% a 20%)

Jako příklad si vezmeme rodinný domek o 150m2 a někde blízko Prahy. Budeme počítat jen to, že se vylívá anhydritová litá podlaha. Pokud by se stavba prováděla vč. izolací, cena by byla ještě výhodnější.


AKTUÁLNĚ - změna sazby DPH v roce 2013


My - plátci DPH

Cena práce: 10 400 Kč ( 11 440 Kč vč. 10% DPH)

Čerpadlo: 5 000 Kč ( 5 500 Kč vč. 10% DPH)

Anhydritová litá podlaha: 31 450 Kč (8,5 m3 - cca spotřeba na podlahové topení) (34 595 Kč vč. 10% DPH)

Celková cena: 51 535 Kč vč. 10% DPH - snížená sazba DPH - vztahuje se na většinu rodinných domů a bytů a to včetně rekonstrukcí.

Ostatní - neplátci DPH

Cena práce: 10 400 Kč (u neplátce DPH konečná cena)

Čerpadlo: 5 000 Kč (6 000 Kč vč. 20% DPH)

Anhydritová litá podlaha: 31 450 Kč (37 740 Kč vč. 20% DPH)

Celková cena: 54 140 Kč konečná cena.

Neplátce DPH musí stejně jako my nakoupit materiál s 20% DPH, tj. základní sazba. Je to proto, že každý výrobce anhydritu v Čechách je plátce DPH. My Vám ale 10% odečteme, protože tyto peníze dostaneme od státu zpět. Neplátce DPH nikoliv.

Na příkladu je jasně vidět, že stavebníkovy se vyplatíme my, plátci DPH. Jen v uvedeném příkladu je rozdíl na ceně 2 605 Kč a to by mohl být ještě vyšší, pokud bychom brali v úvahu širší spektrum služeb - tepelná izolace,podlahové topení. Rozdíl by tak mohl dělat desítky tisíc korun..

A jak to bude v roce 2012?

V podstatě stejně. Jediný rozdíl bude v tom, že se zvýší částka odvedená státu na DPH. V použitém příkladu je to konrétně navýšení konečné ceny se zvýhodněnou sazbou (14%) o 2 056 Kč. Ještě pořád se ale vyplatíme my, jakožto plátci DPH.

A jak to bude v roce 2013?

Sazba DPH se má sjednodit na 17-19%. Pánové se ještě sami nerozhodli o kolik je třeba český lid ještě obrat, takže se teprve uvidí, nejspíše podle toho kolik bude třeba rozdat na sociálních dávkách plus nějaké ty tunely pod Prahou :o)

My už ale teď víme, že Vám, našim zákazníkům umožníme fakturaci bez DPH na službách (tím není myšleno "načerno", ale to, že služba bude fakturována neplátcem DPH, tudíž se ke službě nebude přičítat DPH.)

My Vás v tom nenecháme

Nové články