Skladba podlahy - hurdis

 Dotaz:

Dobrý den, prosím Vás o radu, jakou tloušťku anhydritové vrstvy musím zvolit v podlaze (nad hurdisky) v budoucí koupelně. Jedná se o místnost nad suterénem a skladbu podlahy nad hurdisky plánuji následující:

Hurdisky -> vápenný potěr, liapor na vyrovnání(2cm), EPS (cca 10cm), polystyrenbeton na dorovnání po horní pásnici I-profilu, systémová deska teplovodního podlahového topení s izolací , anhydrit. Potřebuji zkrátka vytvořit pevnou samonosnou desku nad hurdisky, ale nevím, jakou tloušťku a typ anhydritu zvolit. Koupelna má asi 9m^2 a nejtěžší věcí zde bude vana.

 

Je podle Vás skladba podlahy v pořádku? Doplnili byste ještě něco?

 

Předem Vám děkuji za cenné rady. D.H.

 Odpověď:

Dobrý den,

ve skladbě podlahy, jak ji popisujete se prolíná nosný prvek konstrukce - stropu s podlahou, která má sloužit jako podklad pro finální krytinu, to není vhodně provedená stropní konstrukce.

Strop by měl být zmonolitněn, tzn. zabetonován ideálně železobetonovou deskou. Na takto provedený strop je pak vhodné umístit těžkou plovoucí podlahu, tzn. tepelná nebo kročejová izolace, pokud je tak podlahové topení a poté anhydritovou podlahu.

2 komentáře on "Skladba podlahy - hurdis"

 • a

  Dobrý den, jsem autorem dotazu.

  Děkuji Vám za odpověď. Bohužel nad nosnou traverzou můžu zvedat podlahu max o 12 cm vzhledem k okolním místnostem, proto jsem navrhl takovou skladbu podlahy. Měl jsem za to, že anyhdritová podlaha v tloušťce cca 50 mm vytvoří samonosný blok - monolit, jak je nad hurdisky požadováno. A pokud bude pod anhydritem rovná izolace+topení a pod ním rovná podlaha+izolace-jak je na obr. v odkazu, co se může stát? Neměl by polystyren roznést rovnoměrně váhu od ahydritové podlahy a zátěže na ní? Děkuji Vám za cenné rady.  

  http://dejv111.rajce.idnes.cz/koupelna/#hurdis-skladbapodlahy_2var.jpg

  D. H.

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den,

  pokud budeme brát v úvahu to, že nedojde v budoucnu k žádným objemovým a tvarovým změnám tak ano, celá konstrukce by takto mohla fungovat.

  Nebudete první, kdo bude mít podlahu provedenou tímto způsobem.

  Doporučený způsob provádění byl popsaný výše.

Zanechte vzkaz