Skladba podlahy na fošny

 Dotaz:

Dobry den, letos budu realizovat anhydritovou podlahu s tim, ze podlaha bude nachystana na zaleti anhydritem. Ted jsem ve fazi pripravy a obracim se na Vas, jako na odbornou firmu, protoze bych podlahu chtel mit i funkcni s krocejovym utlumem. Jedna se o pudni vestavbu, kde celkova skladba podlahy je 11cm.

Momentalne je podlaha z fosen, ktera neni idealne rovna na pokladku polystyrenu, tak moje uvaha byla polozit 2cm krocejove izolace, ktera castecne srovna podklad. Pak bych polozil 3cm polystyren a na to systemovou desku, ktera ma jeste 11mm polystyrenu, nad spunty potom 3,5cm anhydritu. V mistech, kde nebude podlahovka bych dorovnal pouze polystyrenem. Mohla by tato skladba tak byt? Par lidi mi tady rikalo, ze kombinace vaty s polystyrenem se nedoporucuje. Co si o tom myslite vy?

 Odpověď:

Dobrý den,

skladbu podlahy, tak jak popisujete, by sice bylo možné provést, ale nebylo by to zcela vhodné řešení. Už jen proto, že v případě kročejové izolace (izolace s vyšším stlačením) je vhodné používat silnější roznášecí desku. Také je třeba počítat s větším namáháním roznášecí desky v ohybu - to je na individuálním posouzení stávající konstrukce.

Postupů jak provést skladbu podlahy v tomto případě je více, resp. jsou různé materiály. Náš návrh je následující:

  • srovnání fošen do roviny 

  • použít systémovou desku pro podlahové topení s kročejovou izolací (např. roll-jet nebo TOP 302)

  • anhydritová podlaha C30-F6 min. 40 mm, ideálně 45 mm (v závislosti na posouzení stávající konstrukce)

V místě kde se s podlahovým topením nepočítá, se položí klasická kročejová izolace, např. EPS T4.

Kombinace vaty a polystyrenu za vhodných podmínek možná je, ale v praxi se takové řešení používá ojediněle.

Zanechte vzkaz