Minimální tloušťka anhydritu

 Dotaz:

Dobrý den,rekonstruji dům a mám od Vás naceněno nalití ANHYDRITU a namyšleno, že položím 5cm někde 7cm podlahový šedý polystyrén na stávající beton, který není v rovině a tak bych někde musel polystyrén zabrousit, aby tam nebyly velké schodky a Vy byste mě ho zalil ANHYDRITEM, ale tím pádem někde by bylo 4 cm a někde jenom 2 cm. Té plochy co budou 2 cm by sice bylo malé množství, ale i tak kolik cm může být nalito na polystyrén nejmín ? Děkuji a přeji Hezký den. Benešovsky

 Odpověď:

Dobrý den, minimální tloušťku anhydritu ovlivňuje požadavek na únosnost ale i zpracovatelnost materiálu. Lité anhydritové potěry potřebují pro kvalitní zpracování tloušťku cca 30 mm (vyšší pevnost = lepší zpracovatelnost materiálu).

20 mm anhydritu je na zpracování málo. Co se týče únosnosti, minimální tloušťka na 50-70mm EPS 100 je 35 mm anhydritu. Nicméně pro lepší vlastnosti bych doporučil aplikovat minimálně 40 mm anhydritu.

Bylo by možné aplikovat 25 mm AE 35 MPA (morfico a cemex mají thermio a čmb má slimflow), tohle by ale mělo být krajní řešení použitelné jen tak kde nelze aplikovat vyšší vrstvu. Takovéto řešení je dražší a není tak odolné jako standardní tloušťky anhydritu.

S pozdravem Zelinger

2 komentáře on "Minimální tloušťka anhydritu"

 • a

  Dobrý den, mam v planu

  EPS 100 TL. 50mm  1x0,5 m

  EPS 150 tl. 140 mm 2x1m

  Elektrické topné kabely

  Anhydrit cca 4 cm

  Vinyl lepený

   

  - je to takto v pořádku?

  Do obývacího pokoje který má 50m² je při tloušťce 4cm vhodné lepší anhydrit (30)?

   

  Dekuji

   

 • Obrázek uživatele ANHYTOP

  Dobrý den, informace k tloušťce anhydrit je v tomto článku.

  Já obecně doporučuji krycí vrstvu 45 mm, tj. nad kabel, nebo trubku podlahového topení.. v případě elektriky je to cca 50 mm anhydritu od polystyrenu.

   

  Hezký večer, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články