Doba schnutí podlahy

 Dotaz:

Dobrý den, zaujal mě váš web o betonech. Můžete mi prosím přibližně říct za jak dlouho vyschne teď v létě betonová podlaha když ji vylijete anhydritem a nebo když cementovým litým betonem? v projektu se počítá 5 cm na polystyrénové izolace. Tak aby mohla být položena krytina - lepený vinyl. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Stanislav Fárek

 Odpověď:

Dobrý den, na Váš dotaz není jednoznačná odpověď. Mezi litou anhydritovou a cementovou podlahou jsou zásadní rozdíly v přístupu k vysoušení a následné povrchové úpravě. 

U anhydritové podlahy můžete začít s vysoušením podlahy už po 48 hodinách od realizace, po cca 4 dnech je možné začít  intenzivní vysoušení, např. za pomoci vysoušečů. U cementové podlahy je nutné alespoň 5 dní od realizace zabránit vysoušení podlahy a v následujících dnech začít jen s pozvolným vysoušením - v opačném případě může dojít k tvarovým deformacím.

Pro anhydritové podlahy ale platí, aby zbytková vlhkost nebyla větší než 1%, resp. s ohledem na použitou krytinu, u cementové potěru může být až 5%.

Rozdíl je také v případě podlahového topení - u anhydritové podlahy je možné topení spustit už po týdnu od realizace a tím tak značně urychlit proces vysoušení. U cementové podlahy je možné podlahové topení spustit až po třech týdnech.

Doba schnutí je ovlivněna konkrétními podmínkami, průměrná doba schnutí je 4-6 týdnů.

Zanechte vzkaz

Nové články